Aktuálny deň praženia utorok 18.6. ( další deň praženia 24.6. pondelok) Doprava zdarma cez Packetu od 45. Rozvoz TN a okolie pri objednávkach nad 30€.

Rwanda Fugi Ikizere

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
espresso 250g
espresso 250g
filter 250g
filter 250g
espresso 500g
espresso 500g
filter 500g
filter 500g

od 9,90 €
balenie

sladká naturálka s chuťou ibišteka, broskýň a tropického ovocia viac

Chuťový profil

ibištek, broskyňa, tropické ovocie, karamel

 Región

Južná provincia, Nyaruguru

Nadmorská výška

1500- 1850m

Odroda

arabica – bourbon

Spracovanie

natural

 Vlastník

60 farmárok združenia Ikizere

 Farma

Umývacia stanica Fugi

Veľkosť farmy

300 stromov

Popis

Byť slobodnou matkou v patriarchálnej spoločnosti, ako je Rwanda, je dosť náročné a často čelia mnohým stigmám, izolácii a depresii. Na podporu slobodných matiek Baho Coffee Company iniciovala solidárnu skupinu, kde sa slobodné matky mohli spojiť pri pestovaní kávy a tiež nájsť priateľstvo a nádej. Ženy si pre svoju skupinu zvolili názov „Ikizere“, pretože to v kinyarwande znamená „nádej“ a to je podľa nich to, čo skupina predstavuje. 

Skupina žien Ikizere sa pravidelne stretáva, aby si vymieňala svoje skúsenosti, učila sa jedna od druhej a svoje úspechy. Baho podporuje ženy školením o správnej poľnohospodárskej praxi (GAP), pestovaní kávy a vysokokvalitnom spracovaní. Baho tiež poskytuje školenia v iných zručnostiach vrátane finančnej gramotnosti, tkania a chovu zvierat, aby pomohla ženám diverzifikovať svoj príjem a byť úspešnými. 

Prostredníctvom Baho dostávajú členovia Ikizere dobré ceny za svoju čerešňu a môžu predávať svoju kávu ako ženskú, čo pridáva hodnotu pre pestovateľov aj pražiarov. Členovia dostávajú cenové prémie za svoju vysokokvalitnú kávu a status vyrábaný ženami. Ženy tiež dostávajú zdravotnú starostlivosť a krátkodobé pôžičky pre potreby rodiny a Baho pomohol vybudovať zdroj čistej pitnej vody v ich komunite, ku ktorému má prístup každý.