Aktuálny deň praženia utorok 28.5. ( další deň praženia 2.6. NEDEĽA) Doprava zdarma cez Packetu od 45. Rozvoz TN a okolie pri objednávkach nad 30€.

Colombia Finca El Diviso

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 5 z 5
-10%
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
espresso 250g
espresso 250g
espresso 500g
espresso 500g

Pôvodná cena 9,90 €. Ušetríte 10% (1 €) od 8,90 €
balenie

Podobnú kávu v našom sortimente nenájdeš! Štavnatá káva s chuťou čerešní, pomaranča s vôňou a decentnou dochuťou zázvoru
viac

Chuťový profil

čerešne, kardamón, pomaranč, zázvor

 Región

Huila

Nadmorská výška

1850m

Odroda

arabica - yellow bourbon

 Spracovanie

washed

Farmár

Vidal Hernando Vallejo Arenas

 Certifikácia

mikrolot

Príbeh

Táto umytá káva sa vyrába na farme Finca el Diviso, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške cca  1850 metrov nad morom, kde farmár Vidal Hernando Vallejo Arenas, žije na svojej farme s rodinou: svojou manželkou Olivou Ramirez a ich 3 synmi, Williamom, Sergiom a Dariom. Farmu kúpil pred 27 rokmi s manželkou.

El Diviso im poskytol zdroje na založenie rodiny a v súčasnosti s ním jeden z ich synov úzko spolupracuje. Dnes s vynaložením veľkého úsilia a tvrdej práce vlastnia okolo 12 000 kávovníkov, zber čerešní vykonáva rodina. Odvláknenie sa vykonáva denne počas mesiacov zberu. Kávu fermentujú bez vody 24 hodín, potom ju premyjú čistou vodou a vysušia na slnku. Manželka Oliva je tá, ktorá má na starosti proces sušenia, aby sa ubezpečila, že káva správne vysuší.