Aktuálny deň praženia utorok 27.9. ( další deň praženia 4.10. utorok) odosielame nasledujúci pracovný deň. Doprava zdarma cez Packetu od 45€. Rozvoz TN a okolie pri objednávkach nad 25€.

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (2)Počet hviezdičiek je 5 z 5
Varianta neexistuje
filter 250g
filter 250g

8,70 €

balenie

Ak svoju ženu miluješ, musíš jej darovať niečo špeciálne, napríklad diamant alebo rubín. Káva bude v tomto prípade lacnejšou voľbou :) viac

Doprava a platba

Chuťový profil

brusnice, kvetiny, červené ovocie

 Cupping score: 86

 Region

Huila

 Nadmorská výška

1650-1800m

Odrody

pink bourbon

Spracovanie

washed / mokré

 Farmár

Heiner Lazo

 Veľosť farmy

6 ha

 Certifikácia

mikrolot

Príbeh

Káva z farmy Finca El Rubi pochádza z regiónu Acevedo, Huila kde Heiner Lazo pestuje kávu už viac ako 25 rokov. Farmu kúpil so svojou ženou Johanou. Predchádzajúci majiteľ dal farme meno El Rubi = Rubín, podľa drahokamu, pretože to bol darček pre jeho milovanú ženu, keď sa pred mnohými rokmi brali.Ak svoju ženu miluješ, musíš jej darovať niečo špeciálne, napríklad diamant alebo rubín.  Heiner a Johanna na svojom "Rubíne" pestujú odrody Arabiky ako Cattura, Colombia a Castillo. V posledných rokoch sa rozhodli pestovať aj exotickejšíe odrody ako napr. Papayo, SL 20 a taktiež 7500 stromov Pink Bourbon, ktoré vysadili pred 4 rokmi.  Heiner a Johanna experimentujú s rôznymi druhmi spracovania. Používajú teplotne kontrolovanú fermentáciu a anaeróbnu fermentáciu.

Pink Bourbon vznikol z odrôd Red a Yellow Bourbon a po prvý krát bol objavený v Pitalito, Huila.Táto odroda sa pestuje len veľmi ťažko pretože je geneticky nestála. Je však veľmi cenená pre svoje výnimočné chuťové vlastnosti. Je v nej vyšší podiel glukózy a verí sa, že toto dáva šálke delikátnejší, jemnejší a komplexnejší profil.

Heiner veľmi precízne dbá na zber kávových čerešní v optimálnom bode dozrievania, pred tým než sú zrná zbavené dužiny a cez noc na sucho fermentované.  Potom sa sušia na slnku po dobu 7 až 10 dní, kým nedosiahnu vlhkosť 10-11%.