Aktuálny deň praženia 23.7 utorok ( další deň praženia 28.7. NEDEĽA)Doprava zdarma na výdajné miesto od 45. Rozvoz TN a okolie pri objednávkach nad 30€.                         

 Od 29.7-2.9. zmena dni praženia viď "NOVINKY"

Brazil Fazenda Mariano - Praženie a balenie: espresso 250g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5

Sladká a krémová chuť mandlí, medu, karamelu a nugátu viac

Produkt už nie je v ponuke

Chuťový profil

mandle, med, karamel, nugát

 Región

Sul de Minas, Pocos de Caldas

Nadmorská výška

980 m

 Odroda

arabica - yellow bourbon

 Spracovanie

pulped natural

Farmár

Manoel Barbosa Junqueira

Veľkosť farmy

180 ha

 Príbeh

Fazenda Mariano bola založená v roku 1909 Manoelom Ignáciom Barbosom ako malý majetok. Vďaka svojej skvelej polohe, ktorá je ideálna na pestovanie kávy, sa Mariano State v priebehu rokov preslávila svojou vynikajúcou kávou.

Know-how vo výrobe kávy sa odovzdávalo z generácie na generáciu. Farmu dnes vedú bratia Henrique a Ricardo Barbosa, synovia Manoela Barbosa Junqueiru. V Mariano State robia veľký pokrok v oblasti kvality kávy a udržateľnosti.

Fazenda Mariano sa nachádza v Serra de São Domingos. Farma sa nachádza 17 km od mesta Poços de Caldas (južne od štátu Minas Gerais), vulkanického terénu, ktorý sa vyznačuje miernym podnebím s priemernou teplotou 18 °C a hornatou topografiou. Produkcia kávy Fazenda Mariano je založená na „Horskej kultúre pestovania kávy“ Poços de Caldas a je v súlade s modernými manažérskymi postupmi, ktoré rešpektujú a chránia životné prostredie, pričom sa starajú o sociálne otázky, ktoré transformujú kávový biznis ekonomicky a stojí za to prispieť k rozvoju regiónu. Vzhľadom na veľkú starostlivosť o životné prostredie je farma certifikovaná UTZ.

Zber sa delí na ručný a mechanizovaný, keďže reliéf pozemku umožňuje použitie zberových strojov. Počas žatvy si Edison najme pár ľudí z regiónu, aby mu v tomto období pomohli, no počas zvyšku roka je za starostlivosť o kultúru zodpovedná už len rodina.