Aktuálny deň praženia utorok 5.12. ( další deň praženia 12.12. utorok) Doprava zdarma cez Packetu od 45. Rozvoz TN a okolie pri objednávkach nad 25€.

Brazil Fazenda das Almas honey

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 4 z 5

Sladkosť medu doprevádzaná chuťou broskýň s krémovým telom a mandľovými tónmi viac

Produkt už nie je v ponuke

Chuťový profil

kôstkové ovocie, broskyne, mandle

 Región

Minas Gerais

Nadmorská výška

950- 1050m

 Odroda

arabica- yellow catuaí

 Spracovanie

honey

 Farmár

Adriano Muniz

 Certifikácia

microlot

Obdah kofeínu v 250g

2263 mg

  Príbeh

Od roku 1942 rodina Muniz vyrába kávu na farme Fazenda das Almas. Fazenda sa nachádza na Cabo Verde, v horách južného Minas Gerais. Región s veľmi priaznivou mikroklímou pre rozvoj a kvalitu kávy Arabica a kde topografia neumožňuje mechanizovanú úpravu. Káva rastie v nadmorskej výške cca. 950 až 1050 m.n.m. Zber sa vykonáva ručne a denne. Čerešne sa oddeľujú podľa stupňa zrelosti, suché alebo zelené, a potom sa podrobia sušeniu a ďalšiemu spracovaniu. Fazenda das Almas vyrába prané a prírodné kávy s vynikajúcou rovnováhou medzi sladkosťou, telom a žiaducou kyslosťou, ktorá je pre túto farmu veľmi charakteristická.

Starostlivosť o životné prostredie je kľúčovou súčasťou udržateľného a zodpovedného pestovania kávy. Fazenda das Almas je skvelým príkladom starostlivosti o miestnu faunu a flóru. Kávovníky, obklopené chránenými oblasťami, rastú silné a zdravé vo vyváženej mikroklíme, ktorá prispieva k produkcii vysokej kvality. Neskutočné fotografie výhľadu z farmy na vrchol jej vyhliadky hovoria za