Aktuálny deň praženia utorok 30.4. ( další deň praženia 7.5. utorok) Doprava zdarma cez Packetu od 45. Rozvoz TN a okolie pri objednávkach nad 30€.

Brazil Fazenda Coqueiro

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
espresso 250g
espresso 250g
espresso 500g
espresso 500g
espresso 1kg
espresso 1kg

od 7,90 €
balenie

Káva s vyváženým telom a chuťou kôstkového ovocia, pražených mandlí a karamelu viac

Chuťový profil

kôstkové ovocie, karamel, pražené mandle

 Región

Mantiqueira de Minas

Nadmorská výška

1100-1300 m

 Odroda

arabica - yellow catuai

 Spracovanie

pulped natural

Farmár

Paulo Sergio Carneiro Ribeiro

Farma

Fazenda Coqueiro

Certifikácia

mikrolot

 Príbeh

Farma Coqueiro sa nachádza v oblasti Serra da Mantiqueira v Carmo de Minas,v meste medzinárodne uznávanom pre svoju kávovú tradíciu. Rodina Paula Sérgio Carneiro Ribeiro s viac ako 40-ročnými skúsenosťami v poľnohospodárstve sa zaviazala k udržateľnej produkcii so zameraním na kvalitu. Vo Fazenda Coqueiro sa čerešne ručne zbierajú a starostlivo spracovávajú, výsledkom je čistá, lahodná káva. 

Farma Fazenda Coqueiro najíma pracovníkov na zber čerešní. Káva sa zbiera ručne pomocou derriçadeira – akési mechanizované hrable, ktoré využívajú vibrácie na zber zrelých čerešní. Medzi kávovníkmi sú natiahnuté plachty, ktoré zachytávajú padajúce čerešne, z ktorých sa potom vyberajú iba zrelé červené čerešne. Úroda čerešní je privezená do miestneho mlynu, kde sa čerešne olúpu z vrchnej šupky. Pergamen so zvyšnou dužinou sa položí na terasy, aby uschli. Takto rozostrené plody sa často prehrabujú, aby sa tým zaistilo rovnomerné sušenie. Sušenie sa dokončí v mechanickej sušiarni, aby sa dosiahla optimálna vlhkosť. Suché zrná sa balia do vriec, ktoré sa skladujú v Carmo de Minas v sklade COCARIVE a následne putujú na export.