Aktuálny deň praženia utorok 28.5. ( další deň praženia 2.6. NEDEĽA) Doprava zdarma cez Packetu od 45. Rozvoz TN a okolie pri objednávkach nad 30€.

Colombia El Rubi

Káva z farmy Finca El Rubi pochádza z regiónu Acevedo, Huila kde Heiner Lazo pestuje kávu už viac ako 25 rokov. Farmu kúpil so svojou ženou Johanou. Predchádzajúci majiteľ dal farme meno El Rubi = Rubín, podľa drahokamu, pretože to bol darček pre jeho milovanú ženu, keď sa pred mnohými rokmi brali. Ak svoju ženu miluješ, musíš jej darovať niečo špeciálne, napríklad diamant alebo rubín. Heiner a Johanna na svojom "Rubíne" pestujú odrody Arabiky ako Cattura, Colombia a Castillo. V posledných rokoch sa rozhodli pestovať aj exotickejšíe odrody ako napr. Papayo, SL 20 a taktiež 7500 stromov Pink Bourbon, ktoré vysadili pred 4 rokmi. Heiner a Johanna experimentujú s rôznymi druhmi spracovania. Používajú teplotne kontrolovanú fermentáciu a anaeróbnu fermentáciu. Papayo, sa mimo departementu Huila vyskytuje len zriedka. Stromy sú veľmi silné a veľmi produktívne, tiež veľmi odolné, pokiaľ ide o roya chorobu. Táto veľmi špeciálna odroda bola pomenovaná podľa tvaru a vône čerešní, ktoré vyzerajú ako malé papáje.

Heiner veľmi precízne dbá na zber kávových čerešní v optimálnom bode dozrievania, pred tým než sú zrná zbavené dužiny a cez noc na sucho fermentované.  Potom sa sušia na slnku po dobu 7 až 10 dní, kým nedosiahnu vlhkosť 10-11%.